Talviretkeilijän opas
Talviretkeilijän opas tarjoaa Jouni Laaksosen vuosikymmenien kokemukseen perustuvat vinkit helpoista päivä- ja perheretkistä vaativiin talvivaelluksiin. Näillä ohjeilla nuotio syttyy lumihangenkin keskellä ja telttailu on turvallista myös silloin, kun mittari on miinuksella.
Uutta vuoteen 2023
Haaveiletko retkeilytoimittajan ammatista?
Aloita vuosi 2023 inspiroitumalla luonnosta ja lähde sanojentäyteiselle neulaspolulle kohti luontokirjoittajan unelmiasi! Eräkirjailija, retkeilytoimittaja ja luontokuvaaja Monni Himarin verkkokurssi soveltuu kaikille, jotka haluavat syventää luonnon kuvailua ja maalata sanat maisemiksi.
UUTISKIRJE
KAUKOKAIPUU-matkablogin takaa löytyy retkeilytoimittaja, kirjailija ja luontokuvaaja Monni Himari.
Näillä preseteillä käsittelen kaikki blogin valokuvat.
<3 <3 <3
Kiitos Nella, oot mahtava! Tää oli niin hyvää!
<3
Olit huippu puhuja! Turhaan jännitit, mutta ehkä se kuitenkin kertoo siitä, että ottaa tilanteen tosissaan. 🙂
Hei! Oli mahtava päivä, kiitos vielä! Mulla jää kyllä kiipeämättä kaikille keittiöjakkaraa korkeammille huipuille, mutta jotain muuta uskallan vielä.
Kiitos kehuista ja vastavuoroisesti kiitos hyvästä puheesta kirjoittajakoulussa. Tosi hienoa, että viet eteenpäin uskaltamisen ja yrittämisen sanomaa ja pääset puhumaan nuorille. Uskon, että useimmat meistä suomalaisista kaipaavat juuri tätä sanomaa. Vähättely ja toppuuttelu tuntuvat yhä olevan Suomessa valitettavan usein ensireaktioita, kun joku kertoo ideastaan. Uusilla sukupolvilla on siitä mukava tilanne, että digitaalinen media tarjoaa niin paljon mahdollisuuksia yrittää, kokeilla ja onnistua, mutta kannustusta nuoretkin tarvitsevat.
Just näin! <3
Nella mä vaan loveen sua. Niinku ihan sikana.
Kiitos, Nella! ”Mitä tehtäis, jos ei pelättäis?” olikin ensimmäisinä kertoilemiani asioita. Linkkasin juttusi omaani.
Jatka samaa linjaa!
Jostain syystä ohjelma ei nyt hyväksy blogini urlia. Joka tapauksessa, Nella, popot pogoilivat iloisina kotiin. Kiitos!