Talviretkeilijän opas
Talviretkeilijän opas tarjoaa Jouni Laaksosen vuosikymmenien kokemukseen perustuvat vinkit helpoista päivä- ja perheretkistä vaativiin talvivaelluksiin. Näillä ohjeilla nuotio syttyy lumihangenkin keskellä ja telttailu on turvallista myös silloin, kun mittari on miinuksella.
Uutta vuoteen 2023
Haaveiletko retkeilytoimittajan ammatista?
Aloita vuosi 2023 inspiroitumalla luonnosta ja lähde sanojentäyteiselle neulaspolulle kohti luontokirjoittajan unelmiasi! Eräkirjailija, retkeilytoimittaja ja luontokuvaaja Monni Himarin verkkokurssi soveltuu kaikille, jotka haluavat syventää luonnon kuvailua ja maalata sanat maisemiksi.
UUTISKIRJE
KAUKOKAIPUU-matkablogin takaa löytyy retkeilytoimittaja, kirjailija ja luontokuvaaja Monni Himari.
Näillä preseteillä käsittelen kaikki blogin valokuvat.
Huuh mitä kaikkea ihanaa on tiedossa jo heti vuoden alkuun! Toivotaan, että ihan ei näissä pakkasissa tartte siellä huskysafarilla kuitenkaan olla – tosin varmaan melkoisen siistiä, oli keli mikä vaan. 🙂
Törmäillään Matkamessuilla!
Oi, teidän reissusta tulee niiiiin upea! Noh, kaikista NBE-reissuista varmasti tulee – miten maltan edes odottaa? :). Kyllä tosiaan alkaa taas vuosi hauskoissa merkeissä, sinäkin pääset juuri sen äärelle, mistä eniten nautit! Ja hei, Islanti on maana kuin tehty sua varten.
Matkailu on sinulla tosiaankin ns. veressä. ? Matkamessuilla olen minäkin osastolla, pitää katsoa, jos pääsen kuuntelemaan sinua!