Ennakkotilaa: Vaella, kalasta, rakasta — Omaa polkua etsimässä
"Minä rakastan merta; sen äärettömyyttä, ja salaisuuksia, jotka luonto on pystynyt säilyttämään itsellään. Kaikuja, jotka kumisten kantautuvat kilometrien syvyyksistä. Sitä, miten rannan hienolla hiekalla ja simpukkamurskalla kävellessään voi palata hetkeksi elämän alkukodin ääreen – sinne, mistä kaikki on syntynyt."
Vaellus ja retkeily
Uutiskirje
Miltä kuulostaisi kahvitauko kerran kuussa kiinnostavien matkajuttujen äärellä? KAUKOKAIPUUn uutiskirje nivoo yhteen ajankohtaiset artikkelit sekä helmiä arkistojen kätköistä.
Hei!
Kiitos vinkistä ja kommentista. Tuo on kiinnostava lasi.
Itse asiassa halusin kuitenkin kysyä, onko sinulla kokemusta Sigman 18-35/1.8:sta? Kuvaan paljon lapsia sisätiloissa ja olen päätynyt useamman kerran lopputulemaan, että tuo olisi hyvä linssi croppikennossa siihen hommaan. Netin mukaan on tarkka, mutta mitenhän hyvin tarkennus toimii vähässä valossa? Onko kommentteja bokehista telepäässä?
Kiitti jo etukäteen! Ja kiitti myös mukavasta blogista!
Tosi kaunista jälkeä piirtää! Kaikki kamera- ja linssijutut kiinnostaa nyt niin kovin, kun olen kaluastoani uusimassa. Yhden linssin jo hankinkin Mustana Perjantaina – vaikka runkokin puuttuu 😀 Tiedän kyllä, minkä haluan, mutta kyttään vielä vuoden vaihteen mahdollisia tarjouksia. Tämä Sigman linssikin menee ehdottomasti syynäyslistalle. Kiitos näistä kaikista hanista kuvausjutuista <3.
Vauuuu mitä kuvia! Aivan mieletöntä jälkeä kyllä piirtää tuo objektiikka. Makrokuvat ovat kyllä ihania, en yhtään ihmettele että olet niin hurahtanut tuohon lasiin. 🙂
[…] SIGMA 105 mm f/2.8 […]
[…] SIGMA 105 mm f/2.8 […]