Talviretkeilijän opas
Talviretkeilijän opas tarjoaa Jouni Laaksosen vuosikymmenien kokemukseen perustuvat vinkit helpoista päivä- ja perheretkistä vaativiin talvivaelluksiin. Näillä ohjeilla nuotio syttyy lumihangenkin keskellä ja telttailu on turvallista myös silloin, kun mittari on miinuksella.
Uutta vuoteen 2023
Haaveiletko retkeilytoimittajan ammatista?
Aloita vuosi 2023 inspiroitumalla luonnosta ja lähde sanojentäyteiselle neulaspolulle kohti luontokirjoittajan unelmiasi! Eräkirjailija, retkeilytoimittaja ja luontokuvaaja Monni Himarin verkkokurssi soveltuu kaikille, jotka haluavat syventää luonnon kuvailua ja maalata sanat maisemiksi.
UUTISKIRJE
KAUKOKAIPUU-matkablogin takaa löytyy retkeilytoimittaja, kirjailija ja luontokuvaaja Monni Himari.
Näillä preseteillä käsittelen kaikki blogin valokuvat.
Tukholma on niin ihana!
Aika makijan näköistä, ihana kun teille sattui noin kirkas päivä! Nää sun kuvat on niin hienoja!!
Ihania kuvia <3!
Kivoja kuvia. Tukholma on ihana kaupunki 🙂
Tuollaisia “tankoja” olen joskus ostanut Japanissa kaupasta. Vähän muistuttavat temakia, mutta ovat eri mallisia.. En tiedä onko noilla joku oikea nimi 🙂
Vauuu mitä kuvia!
Hienoja kuvia!
Jotenkin luulen, että kun sinne parin viikon päästä suuntaamme, niin emme onnistu tuomaan matkatuliaisina ihan tämän veroisia kuvia. Meillä tosin suunnitelmana onkin tsekata parit museot (Moderna ja Abba) ja sukuloida yöpymisen verran ja pahimmillaan museoissa ei saa kuvata ja ehkeivät isäntinämme toimivat sukulaisemmekaan halua kuviin … seli seli … 🙂
Oi miten ihania kuvia! Olen niin onnellinen, että saan asua tuolla 🙂