New Yorkissa, New Jerseyssä ja Connecticutissa nähtyä
14/07/2013
New Yorkissa, New Jerseyssä ja Connecticutissa nähtyä
Terveisiä hampurilaisten luvatusta maasta Ameriikasta, maailman pääkaupungista aka ääripäiden mekasta New Yorkista sekä miniroadtripilta New Jerseyhin ja Connecticutiin.
Terve taas Helsinki, tyttäres on kotona! Kuukauden reppureissulla Aasiassa en kokenut jetlagia mennessä tai tullessa, mutta se jäikin sitten siihen kertaan: Amerikka kosti molempiin suuntiin. Nyt ollaan kuitenkin huterasti tolpillaan ja taas hetki Suomessa ennen syyskuussa häämöttävää Portugalin reissua.
Ajattelin jakaa muutamia kuvamaistiaisia tulevista postauksista, joita riittääkin sitten ihan jonoksi saakka. Sosiaalisen median avuin Facebookissa ja Twitterissä osa teistä lukijoista on melko hyvin kärryillä siitä, missä ollaan seikkailtu ja mitä ollaan nähty. Instagramissa tägäsin reissukuvat sanalle #KaukokaipuuNYC, eli tuolla hakusanalla löydätte kaikki kuvat Ameriikan reissulta. Tässä siis muutamia maistiaisia tulevasta, sillä eihän kaikkea sovi paljastaa etukäteen.
Vapauden patsas | Statue of Liberty, NY
Rockefeller Center | Top of the Rock, NY
Parhaan hampurilaisen metsästys
Itsenäisyyspäivä | 4th of July
Kirpputorikierroksia Williamsburgissa, NY
Empire State Building, NY
5ptz aka graffitien mekka | Long Island City, NY
Miniroadtrippailua Connecticutissa ja New Jerseyssä
Gay Pride Parade 2013 – 2 miljoonaa ylpeää, NY
Itärannikon vastine Las Vegasille | Atlantic City, NJ
Leffaviboja Grand Central Stationilla, NY
Joka reissun eläin- ja majakkabongaus | Fire Island, NY
Jes näitä juttuja ollaankin jo odoteltu 😀 Woop jee!
Aye! Tästä ne alkaa!
Ihania kuvia! <3 Tuli ikävä Yhdysvaltoja.
Kiitos! Oli kyllä ikimuistoinen reissu.
Tervetuloa takas Nella! Ja kiitti näistä kuvista, sain heti ainakin yhen vinkin, on nimittäin pakko käydä tsekkaamassa noi graffitit!!
Kiitos vaan, johan mulla ehti tulla ikävä Helsingin viileyttä, ei kyllä suositella Nykiä kenellekään heinäkuun helteillä.
Graffitimesta oli aivan mieletön, eli mee ihmeessä! Ja käy siellä katolla luurailemassa kans, sieltä on kuulemma makeet maisemat.
Tykkään kovasti tosta Atlantic Cityn kuvasta! Ihanat värit.
Ja sä tiedät että noi majakat on vaan niin mun juttu! 🙂
Kiva kuulla, kiitos! Se tais olla sunkin lusikkalistalla.
Ja sunhan pitää sitten liittyä Suomen majakkaseuraan, mä oon siellä jo. Majakat on vaan eniten parhautta ikinä! (:
Welcome back! Huikeita kuvia (:
Kiitos! Ja kiitos. 🙂
mielettömiä kuvia! whoa!
Kiitos paljon, kiva kuulla että tykkäät. 🙂
Sä oot paras <3
Itse taidat olla! Ja sun Stavangerin postaus on aivan mieletön. <3
Voi Nella miten ihana fiilis välittyy näistä kuvista, sen lisäksi että ne ovat erittäin taidokkaita otoksia <3 En malta, että pääsen lukemaan tarinasi! -Milla
Voi kiitos, kaunokainen! Tulipa mulle nyt hyvä mieli. (: Kiitos! <3